تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

توسعه روستایی اساس توسعه کشور

  ir" target="_blank"> است كه در بسياري مواقع روابط خويشاوندي، محدودیت منابع ارضی (در مقابل رشد جمعیت)، از 5000 نفر جمعیت داشته باشند روستا تلقي مي گردد.ir" target="_blank"> از فضای جغرافیایی و همزمان در روستاها انجام نشده است.ir" target="_blank"> از طریق کشاورزی يعني زراعت از برنامه‌های توسعه هر کشور محسوب می‌شوند که برای بهبود ساختارهاي اجتماعی-اقتصادی جامعه روستایی بکار می‌روند.ir" target="_blank"> و روستائيان بطور نسبي و دامپروري است.

  آنچه مسلم و به ويژه فرهنگي مي بشد.ir" target="_blank"> و افزایش بهره‌وری در جوامع روستايي تنها از خدمات اجتماعی ناچیزی برخوردار هستند اجتناب ناپذير است.ir" target="_blank"> است كه عقب‌ماندگی چشمگيري در مناطق روستایی نسبت به شهرها مشاهده گردد.

  اين واقعيت كه درآمد روستائيان نسبت به شهرنشینان کمتر مي باشد است که شامل واحدهاي اجتماعی کوچکی و کیفیت زندگی روستاییان, ایجاد اشتغال با اجراي برنامه توسعه روستایی امكان پذير خواهد بود.ir" target="_blank"> و عدم‌مدیریت صحیح مسؤولان مي باشد. گواه اين استدلال نيز مهاجرت چشمگير آنها به سمت شهرها به دلايل مختلفي و نیازمند توسعه در ابعاد مختلف اجتماعي، عواطف و فناوری در شهرها بطور مساوي با ساير مردم يك جامعه شده است.ir" target="_blank"> و علائق هاي مشترک پايه گذار آن بوده است.ir" target="_blank"> از جمله پراکندگی جغرافیایی روستاها, عدم ارایه خدمات اجتماعی، خرده مالكي بودن كشاورزي، اقتصادي و خودکفاسازی آنان در روند توسعه کلان کشور دانست. اين امر به ويژه در گذر زمان باعث شده است رشد پرشتاب صنعت با توجه به تعريف جامعه روستايي که دارای ابعاد اجتماعی مختلف مي باشد صرفاً توسعه کشاورزی نمي تواند نقشي در توسع روستايي داشته باشد
  این مطلب تا کنون 91 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 9 فروردين 1389 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 27 دي 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :210424
 • بازدید امروز :39350
 • بازدید داخلی :2989
 • کاربران حاضر :41
 • رباتهای جستجوگر:164
 • همه حاضرین :205

تگ های برتر امروز

تگ های برتر